שחקנים ומאמנים מקבוצות הבייסבול של ישראל והרפובליקה הדומיניקנית שיפגשו במסגרת קלאסיקות הבייסבול העולמית ישלבו כוחות ביום שלישי ה-14 במרץ בכדי להילחם עבור מטרה שהיא גדולה הרבה יותר מבייסבול. נציגי הנבחרות יפגשו עם ילדים מהקהילות היהודיות והלאטיניות המקומיות בכדי לדון בדרכים להילחם באנטישמיות ובגזענות.

האירוע ייערך שעות ספורות לפני ששתי הנבחרות ישחקו האחת מול השניה במסגרת אחד המשחקים המכריעים של טורניר העפלה של ה-WBC בלואן דיפו פארק שבמיאמי. האירוע המדובר יהיה למעשה המשך ישיר של מערכת היחסים בין ישראל לבין איגוד הבייסבול, השחקנים ושגרירים מהרפובליקה הדומיניקנית.

בנובמבר האחרון, משלחת שכללה שחקנים דומיניקנים וביניהם נלסון קרוז וסזאר הרננדז ביקרה בישראל כאשר במהלך הביקור השניים גם העבירו סדנה לשחקנים צעירים. הטיול אורגן על ידי ״פרויקט פילוס״- קהילה שפועלת ללא מטרת רווח לה מנהיגים נוצריים שפועלים לקידום פלורליזם במזרח הקרוב - בשיתוף פעולה עם השגריר הדומיניקני בישראל, ארנסטו טורס פריירה.

במידה ושתי הנבחרות יפגשו גם בקלאסיקת הבייסבול העולמית, הן יארחו ילדים בפארק על שם חוזה מרטי בכדי לקדם את המסר נגד אנטישמיות וגזענות. האירוע יכלול גם פרק זמן שיוקדש לשאלות מהילדים שיוכלו לשאול את השחקנים ככל העולה על רוחם. היום יסתיים עם טקס הורד הלבן שיכלול גם החלפת דגלים ופרחים.

בואו נדבר!

Please type your full name.
Invalid email address.
Invalid Input
Invalid Input