לאון קלרפלד, סם וטיבה ז"ל פלטר, דן רותם ודויד שנקר הם חברי המחזור הראשון

האגודה הישראלית לבייסבול שמחה להודיע על חמשת נבחרי היכל התהילה של הבייסבול הישראלי. לאון קלרפלד, סם וטיבה פלטר, דן רותם ודויד שנקר הם הנבחרים הראויים שזכו לכבוד על תרומתם לספורט וצמיחתו במדינה. הם התקבלו רשמית בטקס שנערך בקיבוץ גזר ביום שני.

ועדת היכל התהילה של אגודת הבייסבול, ובראשה סגן נשיא האגודה נתן פומרנץ, יחד עם חיים כץ, לי סיגל ומל לוי, פיקחו על המועמדים ותהליך ההצבעה. סך של 14 מועמדים הומלצו להצבעה הסופית. הרשימה המלאה כללה את לארי באראס, עמי כהן, אליהו ג׳קסון, רנדי ולאונרד קאן, אפרים קרן, שלמה ליפץ, טף לוגה וברוס מאדי-וויצמן.

פתקי הצבעה נשלחו לפאנל נבחר שהורכב מ32 ווטרנים של הבייסבול הישראלי ואגודת הבייסבול הישראלי, כולל את חברי הדירקטוריון של האגודה. חברי הפאנל הורשו להצביע לעד שבעה מועמדים. בכדי להיבחר, המועמדים היו צריכים ששמם יופיע על לפחות 60% מסך פתקי ההצבעה.

לאחר שפומרנץ נאם לפתיחת הטקס, הוצגו הנבחרים על ידי מקורב להם. נשיא ה-IAB ד"ר ג'ורדי אלטר דיבר בשם דויד שנקר; נשיא ה-IAB לשעבר חיים כץ הציג את ליאון קלרפלד; דן רותם הוצג על ידי אחיו, אסף; וסם וטיבה ז"ל פלטר מאת חבר דירקטוריון IAB לי סיגל.

David Schenker

דויד שנקר, הוא חלק מהבייסבול הישראלי ואגודת הבייסבול הישראלי כבר יותר שלושה עשורים, במהלכם עבד כמאמן, שופט, מנהל לאומי וחבר דירקטוריון. הוא הקים את תוכנית הבייסבול שבקרני שומרון וגם אימן יותר ם-10 נבחרות לאומיות בקבוצות גיל שונות. שנקר מונה לתפקיד המדריך הראשי בקורס המאמנים של אגודת הבייסבול הישראלי שנערך בסמינר הקיבוצים. הוא ארגן טורנירי בייסבול במשחקי המכביה. כיום שנקר משמש כסגן ראש אגף השיפוט, וכשופט רגיל בליגה.

לאון קלרפלד החל לאמן בייסבול בתל אביב באמצע שנות ה-80, ולאחר מכן כיהן כנשיא אגודת הבייסבול הישראלי, הדירקטור הלאומי, ולמשך כשני עשורים- הוא היה ראש אגף השופטים של איגוד הבייסבול הישראלי. לאון היה גם ראש אגף מבצעים של ליגת הIBL‌ בעונתה היחידה ב-2007. בשנת 2000, במהלך כהונתו כנשיא האגודה, קלרפלד הביא ארצה את המפגש השנתי המרכזי של קונפדרציית הבייסבול האירופאי כמו גם את המפגש המרכזי השנתי של ארגון הסופטבול האירופאי לאילת. כראש אגף השופטים קלרפלד ארגן קליניקות שנתיות להכשרת שופטי הבייסבול בישראל. הקליניקות הללו הכשירו רבים משופטי הבייסבול בישראל. בנוסף לאון שפט משחקים בטורנירים גדולים בישראל ובחו"ל.

Dan Rothem

דן רותם תרם והצטיין כשחקן, מאמן, חבר בהנהלת האגודה, שדרן וכמי שהפך את הבייסבול לפופולארי בקרב ציבור דוברי העברית. ב-1989 הוא היה חבר בנבחרת הישראלית הראשונה אי פעם שהשתתפה בטורניר ההעפלה האזורי של אליפות העולם לילדים. רותם שיחק בייסבול בקולג׳ בארצות הברית והיה לחבר של קבע בנבחרת ישראל מ2004-2019. הוא היה שחקן-מאמן בתל אביב קומרדס בליגה הישראלית מ2005 ועד 2019. בתשע השנים האחרונות הוא היה לקול של הבייסבול הישראלי בערוץ הספורט בשידורי משחקי הנבחרת וליגת הבייסבול האמריקנית (MLB).

סם פלטר היה מעורב כמעט בכל היבט אפשרי של פעילויות הבייסבול בארץ, מאימון דרך שופט ומפקח וכלה בייצוג של אגודת הבייסבול הישראלי בקהילת הבייסבול הבינלאומית. יחד עם אשתו טיבה, השנים יסדו ואימנו את קבוצות הבייסבול הראשונות ממושב צופית שם שיחקו שחקנים שהגיעו ממושבים סמוכים. סם כיהן כמזכיר הכללי של אגודת הבייסבול במשך ארבע קדנציות, והיה אחראי להכנסתה של ישראל לקונפדרציית הבייסבול האירופאית, לאחר מכן סם נבחר גם לדירקטוריון של קונפדרציית הבייסבול האירופאי, השלב הבא היה המזכיר הכללי של הארגון, מה שהפך אותו לישראלי הכי בכיר בבייסבול האירופאי.

Sam Pelter 1

טיבה פלטר (בורשטיין), הייתה אשת ספורט. בוגרת וינגייט ומייסדת מועדון הכדורעף של הפועל כפר-סבא. לאחר שהקימה יחד עם בעלה סם, את תוכנית הבייסבול במושב צופית, טיבה החלה את קריירת האימון שלה בקבוצות גיל צעירות, מונתה למנהלת אזור השרון והייתה למנהלת הראשית של כמה נבחרות צעירות של ישראל שהתחרו בחו״ל. טיבה גם ארגנה את תוכנית הכשרת מאמני הבייסבול בווינגייט. טיבה זכרה לברכה, סבלה ממפרצת במהלך אימון בייסבול בצופית, שהובילה למותה בטרם עת ב-2002 בגיל 63.

בואו נדבר!

Please type your full name.
Invalid email address.
Invalid Input
Invalid Input