האגודה הישראלית לבייסבול שמחה לקבל את ההזמנה של ליגת הבייסבול האמריקנית ושל איגוד שחקני הבייסבול לקחת חלק בטורניר אליפות העולם הבייסבול הקלאסית (WBC). ישראל תתחרה בבית ד׳ במיאמי, פלורידה, לצד פורטו ריקו, ונצואלה, הרפובליקה הדומיניקנית ועוד נבחרת מטורניר המוקדמות. המשחקים יתקיימו ב11-15 במרץ. נבחרת ישראל תשחק תחת ניהולו של המאמן איאן קינסל.

לאחר שסיימה במקום השישי בWBC האחרון ב2017 ובמקום החמישי את המשחקים האולימפיים ב-2021, ישראלי מתכוונת לגייס נבחרת חזקה יותר שפוטנציאלית יכולה לכלול יותר ם-12 שחקנים יהודים מהMLB, ומאות שחקנים מהליגות הנמוכות יותר ומליגות עצמאיות שזכאים לשחק עבור נבחרת ישראל.

״עצם פתיחת הטורניר במיאמי אנחנו מקווים שנוכל לגייס מספר שחקנים מהטוף של הMLB שישחקו עבור נבחרת ישראל כאשר חלקם - כולל הריסון באדר, קווין פילר, דין קרמר וריצ׳רד בלייר כבר הביעו את רצונם ללבוש את מדי הנבחרת הלאומית,״ אמר קינסלר.

בכדי שיהיו רשאים לשחק בנבחרת ישראל בWBC, השחקנים חייבים לעמוד בדרישה של לעשות עלייה - או לקבל אזרחות ישראלית, יחד עם זאת הם לא מחויבים להגיש בקשה. לפי חוק השבות הישראלי, כל אדם בעל מורשת יהודית זכאי לאזרחות ישראלית. מורשת מוגדרת על ידי מי שיש לו/לה לפחות סב/סבתא יהודי/ת אחד/ת. בנוסף כל מי שנשוי/אה ליהודי/ת זכאי גם כן. החוק הזה פותח את הדלת כבור המון שחקנים פוטנציאליים שיכולים לייצג את נבחרת ישראל.

״איאן לקח על עצמו בהתלהבות את קיום השיחות עם שחקני הMLB ואין לי ספק שהשיחות האלו ישאו פרי״ אמר פיטר קורץ, הג׳נרל מנג׳ר של הנבחרת. ״אנחנו גם מקבלים המון פניות מצעירים יהודים נוספים מליגות המשנה שמעוניינים לייצג את נבחרת ישראל, בנוסף יש לנו גם סגל שחקנים מהמשחקים האולימפיים שעדין פעילים. יש לנו גם תוכנית עתודה של שחקנים ילידי ישראל שמשחקים בקולג׳ים האמריקנים ובליגה המקומית שלנו, שזכאים לשחק בנבחרת גם כן. יש מאגר פוטנציאלי של מאות שחקנים ממנו ניתן לבחור״.

קינסל שזכה באליפות העולם לבייסבול ב2018, הפך לאזרח ישראלי מו המניין באביב 2020 ושיחק עבור נבחרת ישראל במשחקים האולימפיים 2021 שנערכו בטוקיו. קינסלר מגיע לארץ למשחקי המכביה ויקיים מסיבת עיתונאים ב17/7 במהלכה הוא יעדכן את הציבור בנוגע למאמצי הגיוס לנבחרת לקראת משחקי הWBC.

נבחרת ישראל השתתפה לראשונה לסיבובי העפלה לWBC ב2013 והפסידה באקסטרה אינינגס נגד ספרד בסתיו 2012 בפלורידה במשחק העפלה הקובע להגרלה. ארבע שנים מאוחר יותר נבחרת ישראל העפילה לראשונה בתולדותיה לאחר ניצחון בטורניר בברוקלין. לאחר מכן הנבחרת הכתה גלים עם ניצחונות מרשימים על הולנד, טאייפיי הסינית והמארחת דרום קוריאה בדרך לרבע הגמר בטורניר אותו היא סיימה במקום השישי.

מספר שחקנים מאותה הנבחרת יחד עם מגויסים חדשים, עזרו לנבחרת לזכות בטורניר ההעפלה האפריקאי-אירופאי שנערך באיטליה בדרך למשחקים האולימפיים. במשחקים האולימפיים הנבחרת הורכבה ממספר שחקנים מהMLB ומה אזרחים הישראלים הטריים דני ולנסיה, ריאן לבארנוויי, טיי קלי, ג׳וש זייד, ג׳ון מוסקוט, זאק ווייס וג׳רמי בלייש. הבחורים בכחול לבן היו במרחק נגיעה מסיבוב המדליות אך לבסוף סיימו את המשחקים האולימפיים במקום החמישי. נבחרת ישראל מקווה לעשות כבוד לאותה רוח לחימה ולשחקנים שלבשו את המדים הלאומיים ולקחת את הבייסבול הישראלי לגבהים חדשים באליפות העולם הקלאסית בבייסבול ב-2022.

האגודה הציבה לעצםה מספר מטרות לקראת הWBC, בין העיקריות שבהן הגדלת המימון והחשיפה של הבייסבול הישראלי. בWBC האחרון, האגודה קיבלה מיליון דולר על הצלחתה של הנבחרת. מחצית מהסכום ניתן כמענקים לשחקנים בעוד שמחציתו השנייה הוקצתה לטובת פרוייקטים של פיתוח מגרשים, פיתוח השחקן המקומי ופעילויות מקומיות.

״העפלה לשלב הפיינל פור תהווה מקפצה כלכלית ענקית לקידומו של הבייסבול הישראלי, מה שיאפשר לנו להמשיך ולפתח את התוכניות המקומיות כמו גם את מגרשי הבייסבול בישראל, וכפועל יוצא את הבייסבול הישראלי. הWBC ב2017 שמה אותנו על מפת הבייסבול הבינלאומית, בנוסף היא הרחיבה את שיתוף הפעולה החזק של האגודה הישראלית לבייסבול עם קהילת הבייסבול היהודית-אמריקנית שהוביל בשיאו לעלייתם של 15 שחקנים ארצה כמו גם פיתוח המשחק כאן בישראל״, אמר נשיא האגודה, ג׳ורדי אלטר.

 

 

בואו נדבר!

Please type your full name.
Invalid email address.
Invalid Input
Invalid Input