שחקן נבחרת ישראל מהמשחקים האולימפיים ואלוף העולם בבייסבול לשעבר איאן קינסלר נבחר להוית מנג׳ר נבחרת ישראל למשחקי הקלאסיקת הבייסבול העולמית (WBC) בשנה הבאה. קינסלר, 39, יתחיל את קריירת הניהול שלו עם הבנים בכחול-לבן, שחלקם היו חבריו לנבחרת במשחקים האולימפיים בטוקיו. אחרי שהוא נבחר למשחק האולסטאר של הMLB ארבע פעמים בטור שחקן וזכה באליפות ב2018, קינסלר קיבל את האזרחות הישראלית שלו בתחילת 2020.

"התרגשתי מאוד כשביקשו ממני לאמן את נבחרת ישראל ב-WBC ולא לקח לי הרבה זמן להחליט. נהניתי מהנסיון שלי לשחק ב-WBC ועכשיו, כשאני מכיר היטב את הבייסבול הישראלי מהתקופה שלי באולימפיאדה, אני משוכנע שתהיה לנו סגל תחרותי מאוד שיגיע רחוק", אמר קינסלר. "אני מצפה לבקר בישראל הקיץ ולראות את הכישרונות הצעירים במשחקי המכביה. אנחנו כבר עובדים קשה בהרכבת סגל מנצח ל-WBC ולשמח את כל המעריצים שלנו."

קינסלר יבקר בישראל בשבועות הקרובים עם משפחתו כדי להיות נוכח במשחקי המכביה. הוא יזכה בכבוד להיות אחד מחמשת נשאי המשואות בטקס הפתיחה בירושלים ב-12 ביולי ויעביר סדנאות בייסבול לכל שחקני הבייסבול של המכביה במגרש ע״ש עזרא שוורץ ברעננה בשבוע שלאחר מכן. קינסלר גם יזרוק את זריקת הפתיחה באחד ממשחקי הבייסבול של המכביה ויקיים מסיבת עיתונאים כדי לדון בתוכניות שלו עבור נבחרת ישראל ב-WBC.

״העובדה שקינסלר יהיה המנג׳ר של הנבחרת נותנת לנו יתרון עצום בגיוס שחקנים בכירים מליגת הבייסבול הבכירה בארה"ב וזאת בנוסף להיות מנג׳ר בעל גישה אנליטית אמיתית למשחק״ אמר נשיא אגודת הישראלית לבייסבול ג׳ורדי אלטר. ״יכולת המנהיגות של קינסלר בנבחרת האולימפית הייתה אחת הסיבות העיקריות לדרך שבה שיחקנו בתחרות הזו, ההצלחה שנחלנו בשכנועו לקחת את המושכות בטור המנג׳ר של הנבחרת מהווה צעד נוסף בפיתוחה של תוכנית הבייסבול הישראלית, לאחר שנבחרת ישאל סיימה את אליפות אירופה של 2021 במקום השני."

קינסלר מביא איתו ניסיון מה WBC כשחקן. הוא שיחק בבסיס השני והיה החובט הפותח של נבחרת ארה"ב במהדורת 2017 כשהאמריקאים זכו במדליית הזהב. הוא פרש כשחקן MLB פעיל ב-2019 לאחר 14 עונות בליגה. קינסלר יהיה האיש השלישי לאמן נבחרת ישראל ב-WBC. בראד אוסמוס הוביל את הנבחרת במוקדמות ה WBC ב2012 וג׳רי ויינשטיין הדריך את הנבחרת דרך המוקדמות ב-2016 עד למקום השישי בטורניר המרכזי ב2017.

בואו נדבר!

Please type your full name.
Invalid email address.
Invalid Input
Invalid Input