ג׳ואי ווגמאן סיפק את אחת מתצוגות האישיות הכי טובות בהיסטוריה של הבייסבול הישראלי,בניצחון ההיסטורי של נבחרת ישראל בחמישי האחרון על נבחרת צ׳כיה בתוצאה 3-2, במסגרת משחק רבע הגמר של אליפות אירופה שנערך באימפירטבי ספורטיבי קומונאלי אבייליאנה שבאיטליה. נבחרתו של נייט פיש תפגוש הערב את מארחת האליפות, איטליה בחצי הגמר.

ווגמאן זרק שבעה אינינגים חזקים בעמדת הפיצ׳ר ולאחר מכן עבר לעמדת השדה השמאלי לשני האינינגים האחרונים. הוא השווה את המשחק עם חבטת באנט מושלמת בסוף האינינג השביעי. ווגמאן הוסיף את חבטת הניצחון שהביאה את איתי גולדנר להשלים ראן כשלנבחרת היו כבר שני אאוטים באינינג התשיעי. השורה הסטטיסטית של ווגמאן בסוף המשחק כךפיצ׳ר הייתה שני ראנים כשאחד מהם לא באשמתו, שלוש חבטות, הליכה אחת ו-10 סטרייקאאוטים. כמו כן כחובט הוא היה 2-2 והכניס 2 ראנים.

״זה היה משחק קשה מאוד. נבחרת צ׳כיה טובה בהרבה מהקבוצה שפגשנו לפני שנתיים״, אמר ווגמאן לאחר המשחק. ״הם קבוצת בייסבול סולידית עם סגל טוב ושני מגישים טובים מאוד ומאוד מוכשרים שפגשנו . זה היה משחק צמוד ועשינו כל שיכולנו כדי לנצח את המשחק. לעזור לנבחרת מעמדת המגיש ולאחר מכן מעמדת החובט היה מדהים. עשינו כל מה שיכולנו כדי לנצח את המשחק והשלמנו את העבודה״.

בן וונגר היה הפיצ׳ר המנצח , כשסיפק שני אינינגים רצופים - השמיני והתשיעי- בהם לא איפשר לנבחרת צ׳כיה לעלות על
לוח התוצאות.

״אני גאה בבחורים על כך שמצאו את הדרך לנצח את המשחק״, אמר המנג׳ר נייט פיש. ״זה היה משחק צמוד נגד קבוצה טובה ואנחנו פשוט לא עצרנו לרגע״.

ישראל הייתה הראשונה לעלות על לוח התוצאות בסוף האינינג השלישי כשטל ארל הלך לבסיס השלישי הודות לחבטה של טיי קלי, והשלים ראן הודות לגראנדאאוט של מיץ׳ גלאזר. צ׳כיה חזרה למשחק בתחילת אינינג הרביעי לאחר טעות של אסף לוונגארט שאפשר לפטר צ׳ך לעלות את נבחרתו על לוח התוצאות . באינינג השביעי היה זה מארק צ׳ולאף שהשלים את המהפך עם הום ראן שנתן לצ׳כים יתרון 2:1.

בחצי השני של האינינג השביעי, ג׳ורדן פטרושקה חבט ורץ לבסיס השלישי כשגולדנר הגיע בעצמו גם כן הודות לטעות של ההגנה הצ׳כית. ווגמאן עלה כחובט ועם חבטת באנט מושלמת סייע לפטרושקה להשלים ראן. עם שני אאוטים באינינג התשיעי, גולדנר הגיע לבסיס השני לאחר טעות של הצ׳כים. אז ווגמאן כיוון את ההגשה הרביעית של הצ׳כים למרכז המגרש מה שאפשר לגולדנר להשלים את הראן ולפתוח בחגיגות הניצחון.

ישראל חבטה בשמונה כדורים לעונת ארבעה של הצ׳כים, גלאזר שהיה 2-4 עם דאבל היה הישראלי היחיד עם חבטות מרובות חוץ מווגמאן. ארל הגיע לבסיסים פעמיים בהליכות.

בואו נדבר!

Please type your full name.
Invalid email address.
Invalid Input
Invalid Input