אגודה הישראלית לבייסבול שמחה להודיע על מינויו של נייט פיש לתפקיד מאמן נבחרת ישראל. אלכס ג׳ייקובס, אופיר קץ וריצ׳רד קאניה יצטרפו לצוות של פיש בנבחרת שתצא בחודש הבא לאליפות אירופה בטורינו, איטליה.

״אנחנו מאוד נרגשים מהמינוי של נייט פיש לתפקיד מאמן הנבחרת ולראות אותו מוביל את צוות האימון,״ אמר נשיא האגודה הישראלית לבייסבול ג׳ורדי אלטר. ״יש לנייט מערכת יחסים ארוכת שנים עם בייסבול ישראלי והוא האדם המושלם להוביל את הנבחרת. הוא בחור נהדר עם רזומה מרשים בבייסבול כגון העבודה הנהדרת שעשה בלוס אנג׳לס דודג׳רס ברפובליקה הדומיניקנית. אנחנו נרגשים גם מצירופו של אלכס ג׳ייקובס שיתמוך בנייט. אנחנו בטוחים שהמומחיות שלו תעזור המון לנבחרת."

פיש, 41, היה מאמן הבסיס השלישי של נבחרת ישראל בשנים האחרונות, כולל באליפות אירופה שנערכה ב-2019 והמשחקים האולימפיים של 2020, וכעת הוא יהיה המאמן הראשי של הנבחרת. פיש גם שיחק בנבחרת ישראל וגם היה הקפטן שלה. בנוסף הוא היה המנהל של האגודה במשך שלוש שנים. פיש היה גם מאמן הבסיס הראשון של הנבחרת בוורלד בייסבול קלאסיק ב-2017. כל התפקידים הללו הכינו אותו לתפקידו החדש, מאמן הנבחרת.

"היו המון אנשים נהדרים ומאמנים נהדרים בנבחרת״, אמר פיש. ״מפט דוייל דרך בראד אוסמוס לגייב קפלר ב-2012, לג׳רי ווינשטיין, ג׳די נארון ותום גמבואה ב-2017, אריק הולץ במשחקים האולימפיים ואנדרו לוריין לאורך השנים. למדתי מהם ומהאנשים ב-YD רד סוקס ובדודג׳רס. לכבוד הוא לי להיכלל ברשימה הזו״.

רזומה הבייסבול של פיש בישראל ומחוצה לה הוא כאמור נרחב. הוא אימן את סוואנה בננז באביב האחרון וגם בלוס אנג׳לס דודג׳רס ובליגה של קייף קוד, ובמחנה העלית האירופאי של ה-MLB.

ג׳ייקובס, שהיה מאמן הספסל הישראלי מאז 2019, ייאמן גם את הפיצ׳רים של הנבחרת. הסקאוט למשימות מיוחדות של אריזונה דיאמונדבקס, ג׳ייקובס התמחה ו/או עבד בחמישה מועדונים בליגת הבייסבול הבכירה בארצות הברית. הוא עבד כסקאוט ביוסטון אסטרוז ב-2017, השנה שבה זכתה הקבוצה בוורלד סירייז. לג׳ייקובס ניסיון ניהולי מהליגה המקצוענית הפנמית. לפני שעשה את המעבר לצוות האימון של נבחרת ישראל, הוא היה גם מנהל מחלקת השחקנים של נבחרת ה-WBC של ישראל מ2015-2017.

כץ, מאמנה הראשי של אקדמיית הבייסבול של ישראל, הוביל הקיץ את נבחרת הנוער באליפות אירופה, אותה סיימה הנבחרת במקום השביעי. כץ ששיחק בכל קבוצות הגיל של נבחרת ישראל ומנהל בהצלחה גם את מועדון הבייסבול והסופטבול של תל אביב.

קאניה, יליד צ׳כיה, עבד בעברו כסקאוט האירופאי של שיקאגו קאבס וכמאמנה של הרפובליקה הצ׳כית ונבחרת ישראל. ההיכרות שלו עם הבייסבול הישראלי החלה כבר ב-2008.

אליפות אירופה 2021, תיערך בטורינו, איטליה, מה-12 עד ה-19 לספטמבר. ישראל תחל את דרכה בבית ג׳ יחד עם רוסיה, צרפת ובריטניה.

בואו נדבר!

Please type your full name.
Invalid email address.
Invalid Input
Invalid Input