קבוצת המשתתפים הגדולה ביותר שסיימה אי פעם קורס מאמנים של האגודה הישראלית לבייסבול קיבלה תעודות ההסמכה לאחרונה.

19 מועמדים, בני 16 ומעלה, סיימו בהצלחה את הקורס שנוהל בשיתוף המכללה הישראלית לספורט בראשות ד"ר אלי סדרס. מנהל הספורט הינו הגוף המאשר. 

המאמנים החדשים הם: ליאור קרוניק, הראל קרוניק, יערה קרוניק, אמיתי אלי, איתי גולדנר מתל אביב, שקד ברוך ועידו פלד מתל מונד, יהודה רוזנטל מבת חפר, אורן בוברוב , דוד קיימן ועברי מרגולין ממשגב, יגאל סלומון מגינוגר, זאב מור מירושלים, דוד אדר,י דניאל סלבר וגבריאל סלבר ממודיעין, אבינעם זק״ש מחשמונאים, ואריה קליין מבית שמש.

המשתתפים נדרשו להשלים כמה חודשים אינטנסיביים של לימודים מדעיים (פסיכולוגיה, פיזיולוגיה, אנטומיה, תורת האימון ופציעות ספורט), עבודה על המגרש, אימון בייסבול, כמו גם קורס הסמכה לעזרה ראשונה של 28 שעות. הקורס נוהל על ידי המאמן הבכיר אופיר קץ, שהיה אחראי על הכשרת התלמידים בתורת הבייסבול ובהוראה על המגרש. 

הקורס החל בספטמבר 2020 וחלק גדול ממנו התקיים במהלך תקופת הקורונה וההסגרים. כתוצאה מכך, כל המפגשים התיאורטיים נערכו באמצעות זום. הצד החיובי של הפורמט הזה היה שחלק מהרצאות ניתנו על ידי חברי הנבחרת האולימפית של ישראל, שהוסיפו ערך עצום. השחקנים האולימפיים שחלקו את מומחיותם עם התלמידים היו: איאן קנסלר, ראיין לוורנווי, ג'וש זייד, בלייק גיילן, שיימון רוזנבאום, שלמה ליפץ, מיץ' גלזר, זאק פנפרייס ואסף לונגרט. בנוסף, מאמן נבחרת ישראל אריק הולץ הרצה, כמו גם השופט הראשי ליאון קלרפלד ונשיא האגודה לשעבר חיים קץ.

"הרצנו כמה קורסי מאמנים בעבר, אבל אף פעם לא עם כל כך הרבה משתתפים", ציין אופיר קץ. "למאמנים האלה יש עכשיו ידע מעמיק על מה שנדרש כדי להיות מאמן מקצועי והם ממוצבים היטב כדי להעלות משמעותית את רמת כל השחקנים שלהם. יש להם גם את ההסמכה שמאפשרת להם לאמן בבתי ספר ובמתנ"סים."

"הקורס היה מאתגר, וכולנו היינו צריכים להשקיע המון שעות", אמר הראל קרוניק, בן 18, שהשתתף בקורס יחד עם אחותו יערה, בת 16, ואביו ליאור. "אבל עכשיו יש לי הרבה יותר כלים וידע להיות מאמן טוב יותר ברמה הרבה יותר גבוהה ממי שהיה לי בעבר".

ג'ורדי אלתר, נשיא האגודה, הוסיף: "כחלק מהמטרה שלנו באגודה לשפר את הרמה המקצועית של האימון שלנו, וכתוצאה מכך את רמות הבייסבול שלנו, עשינו מאמץ גדול להגדיל את ההשתתפות בקורס הזה. הקורס זכה להצלחה גדולה, ואנו מקווים לראות עוד משתתפים רבים בקורסים שננהל מדי שנה מעתה והלאה".

הקורס הבא מתוכנן להתחיל בסתיו ויהיה פתוח לשחקנים מעל גיל 16 שיש להם לפחות שלוש שנים של ניסיון בבייסבול תחרותי. להרשמה או למידע נוסף אנא צרו קשר עם מרגו שוגרמן –

בואו נדבר!

Please type your full name.
Invalid email address.
Invalid Input
Invalid Input