.דובאי, איחוד האמירויות - האגודה הישראלית לבייסבול וליגת הבייסבול של דובאי גאים להכריז על השקת טורניר "מגרש השלום". הקבוצות יתחרו על גביע האחדות

בטורניר ישתתפו נבחרות ישראל ואיחוד האמירויות לגילאי 12 ומטה. התחרויות יתקיימו בישראל ובדובאי במהלך שנת 2021. הזמנות השתתפות נשלחו למדינות נוספות מהמפרץ וטרם התקבלו תשובות.

.סבב המשחקים הראשון יתקיים ב21-25 למרץ במגרש הבית של דובאי, סמוך לאגם "אל קודס". הקבוצות ייפגשו שוב בסתיו 2021 במגרש בתל אביב

"אנו נרגשים להיכנס לעידן חדש של שיתוף פעולה בין האגודות והמדינות שלנו", אמרו נשיא ליגת הבייסבול של דובאי רוג'ר דוטי ומקבילו באגודה הישראלית לבייסבול ג'ורדי אלטר בהצהרה משותפת. "אנו צועדים ביחד לפתח את משחק הבייסבול בישראל ובדובאי, כבסיס לשלום ושיתוף פעולה בין שני המדינות ואנו רואים בזה צעד משמעותי קדימה בשני התחומים ואנו נרגשים לקיים ביחד את טורניר הספורט הקבוצתי הראשון בין שני המדינות. אנו מקווים שהמשחקים האלו יובילו לשיתוף פעולה אזורי בהמשך."

סעיד מוחמד חארב (מזכיר ראשי) ממועצת הספורט של דובאי הוסיף: "לאפשר לילדים להתחרות בספורט כשהם ברמה התמימה מייצגים משהו שהוא יותר מספורט, זהו משהו שצריך להוקיר. האירוע הזה יעזור לחזק את הקשר בין שני המדינות ואני לא יכול לחשוב על משהו יותר מתאים מילדים אשר מייצגים את העתיד המזהיר שאנו צופים לצמיחה משתופת. מועצת הספורט של דובאי גאה לתמוך מיוזמה הזו, שהיא עדות למתנדבים הנהדרים בליגת הבייסבול של דובאי והאגודה הישראלית לבייסבול."

DubaiLittleLeague

על האגודה הישראלית לבייסבול

בשנת 1986 קבוצת אוהבי בייסבול הקימו את האגודה הישראלית לבייסבול, עמותה ללא ‏מטרות ‏רווח, לצורך קידום ופיתוח הבייסבול בישראל. האגודה פעילה בכל רחבי המדינה ובכל הסקטורים של האוכלוסייה. ב-2014 האגודה הקימה את האקדמיה הישראלית לבייסבול שבה השחקנים הכי טובים מגילאי-14 עד 18 מתאמנים ברמה גבוהה. התוכנית מוכרת ע"י ה-MLB. שחקני האקדמיה גם משחקים בנבחרות הנוער. 

ב-2016 בפעם הראשונה נבחרת ישראל בבייסבול העפילה לטורניר הוורלד בייסבול קלאסיק (WBC), המונדיאל של הבייסבול, וסיימה במקום שישי. בספטמבר 2019, נבחרת ישראל ניצחה במוקדמות המשחקים האולימפיים עבור אירופה ואפריקה, ותשחק במשחקים בקיץ 2020 בטוקיו. האגודה בתהליכי בנייה של שני מגרשי בייסבול – אחד בבית שמש בשיתוף פרוייקט הבייסבול של הקרן קיימת לישראל (JNF), והשני ברעננה.

  - למידע נוסף על הטורניר אנא פנו לפיטר קורץ, מנהל הקבוצה

בואו נדבר!

Please type your full name.
Invalid email address.
Invalid Input
Invalid Input