מרגו שוגרמן היא המזכ״לית של האגודה הישראלית לבייסבול ולכבוד יום האישה הבינלאומי, החלטנו לחלוק ולהודות לה על פועלה רב השנים באגודה. שוגרמן, אם לשלושה ילדים מתל מונד עלתה לישראל מדרום אפריקה ב1989. היא החלה את פועלה באגודה כאשר בנה הבכור הדר התחיל לשחק. מאז, הוסמכה מרגו כשופטת, החלה לאמן, מונתה למנהלת האזורית של תל מונד, הצטרפה לדירקטוריון האגודה וב2013 נבחרה לתפקיד מזכ״לית האגודה.
 
מרגו ציינה כי ״לראות שחקנים גדלים ומתפתחים באגודה״ הוא רגע מרגש במיוחד עבורה. “שחקנים שהתחילו לשחק תחתיי בגיל 9 ו10, המשיכו לשחק בנבחרות ישראל, באקדמיה שלנו וחלקם אף מאמנים היום באגודה... אלו דברים משמעותיים שאני מאוד גאה בהם״.
 
כמובן שאלו רק הישגים מעטים שחוותה מרגו לאורך שנותיה באגודה. הישגים נוספים כוללים את זכייתה של קבוצת הנוער בה שיחק בנה הדר באליפות הארצית (זאת למרות שדורגו כקבוצה החלשה בליגה בתחילת העונה), ניהול נבחרת הנוער עד גילאי 18 שזכתה במוקדמות אליפות אירופה בקיץ שעבר בשוודיה וכלל מספר שחקנים מתל מונד, הצלחותיה של נבחרת ישראל באליפות העולם ב2017 והעפלה ההיסטורית למשחקי האולימפיאדה בטוקיו 2020.
 
במבט קדימה, שוגרמן מרגישה שלנבחרת ישראל "סיכוי גבוה" לזכות במדליה באולימפיאדה. "יש לנו נבחרת מעולה. השחקנים מאוד גאים לייצג את ישראל. יש לנו יותר מוטיבציה מלשאר הנבחרות."
 
שוגרמן מאמינה כי השלב הבא הבא בהתפתחותו של ענף הבייסבול בישראל תגיע מדור חדש של שחקני נערים ונוער אשר צפויים לקחת חלק מרגזי בנבחרת הבוגרת של ישראל בשנים הקרובות.
 
"זה מה שחייב לקרות" על מנת שענף הבייסבול בישראל יוכל להתקדם, היא הוסיפה. "צפיתי בשחקנים אלו גדלים במגרשי הבייסבול שלנו עד גיל 18 והם בכיוון הנכון."
 
שוגרמן הסבירה שכאישה בסביבה גברית בעיקרה היא הצליחה ליצור קשר חזק עם השחקנים לעומת עמיתה הגברים. "הם הרבה יותר פתוחים אליי מאשר מול גברים אחרים."
 
היא ספירה כיצד שחקנים בנבחרת הנערים איתם נסעה לחו"ל התחילו לכנות אותה כ"אמא של הקבוצה." כשהיא אמרה שהם לא היו מדברים בצורה דומה לגבר הם ענו לה "אם היית גבר, לא היינו אוהבים אותך כל כך."
 
לסיכום ולכבוד יום האישה הבינלאומי, שוגרמן איתגרה נשים אחרות בישראל אשר אוהבת בייסבול "אני חושבת שזה יהיה נחמד אם נשים יקחו חלק יותר משמעותי באגודה כמאמנות וכשופטות." "אני חושבת שזה יהיה משהו חיובי".
 

בואו נדבר!

Please type your full name.
Invalid email address.
Invalid Input
Invalid Input