נבחרת ישראל מגיעה לדרג א' של אליפות אירופה בבון בגרמניה בתחילת ספטמבר, בדרך לאולמיפיאדת טוקיו 2020. סיום בחמישיה העליונה בטורניר תעביר את נבחרת ישראל לטורניר המוקדמות האולימפית באיטליה.
בואו נשמע מחבר הנבחרת שלמה ליפץ, וותיק אמיתי של הבייסבול הישראלי.

אודות
גיל: 40
גובה: 1.95 מטר
משקל: 95 קילו
מגיש: ימני
נבחרת נוכחית: ניו יורק קאבס (ליגת זורילה)/ הטווינס (ליגת מטרו)

קצת היסטוריה
סמנכ"ל בסיטי ווינרי בניו יורק, שלמה חי חיים כפולים כמגיש בייסבול. נולד וגדל בתל אביב, אחד מהתוצאות הראשונות של הבייסבול הישראלי ודור ראשון של שחקני בייסבול אשר יצאו מישראל. מיד אחרי שהוא השתחרר מצה"ל, הוא עבר לארה"ב. אחר שהוא הגיש עבור סן דייגו מסה קולג' ויו אס סן דייגו כמגיש סוגר, הוא חזר לארץ להגיש עבור הנתניה טייגרס בליגה המקצועית הראשונה ויחידה בארץ ב-2007. הוא הוביל את הליגה עם ERA של 0.98 ורק נתן לשלושה חובטים ללכת (walk). השנה שלמה מציין 30 שנה בנבחרות ישראל. ב-2008 וב-2001 הוא הגיש עבור נבחרת ישראל במוקדמות אליפות אירופה, ועבור נבחרת ישראל באליפות העולם (WBC) ב-2013 ו-2017.

הרגע הבולט שלך כשחקן בנבחרת ישראל
במשך מוקדמות אליפות אירופה ב-2011, הגשתי בשלושה מחמשת המשחקים. ניצחנו את גיאורגיה, והגשתי במשך שבעה איניגים, ופיסלתי תשעה חובטים. במשחק הראשון של גמר ה"בית/מבקרים" נגד בריטניה, הגשתי משחק שלם בלי נקודות עבור היריבים (שאט-אווט), עם רק שש חבטות, שלושה וולקים (walks) וחמישה סטרייק אוטס. יותר מאוחר באותו יום, התחלתי שוב משחק במעמד מגיש וזרקתי עוד ארבעה איניגים, עם רק נקודה אחת נגדינו ושש חבטות, וארבעה סטרייק אוטס. זרקתי סך הכל 214 הגשות בשני המשחקים.

המנטרה שלך
החיים תמיד נותנים לך הזדמנות שנייה – קוראים לזה מחר.

למה אתה הכי מצפה בגרמניה?
מצפה לראות כמה רחוק אפשר להגיע עם הנבחרת הזאת.

אתה אוהד של...
גלידה, כל טעם אבל אידיאלי...שוקולד.

אמונות טפלות
תמיד מספר זוגי, אף פעם לא אי-זוגי, ואם אפשר, קשר כלשהו למספר 12.

בואו נדבר!

Please type your full name.
Invalid email address.
Invalid Input
Invalid Input