נבחרת הבוגרת הלאומית תשתתף במשחק הראשון של אליפות הקונפדרציה האירופאית לבייסבול מקבץ ב' בבלגואבגרד, בולגריה נגד נבחרת יוון, מחר ה-1 ביולי 2019. זהו הצעד הראשון לקבלת זכות השתתפות במשחקים האולימפיים 2020 בטוקיו, יפן.

זכיית באליפות בבלגואבגרד תעלה את נבחרת ישראל לפלייאוף נגד הזוכה במקבץ ב' שני. הזוכה בסדרה זו יעלה לאליפות מקבץ א בתחילת ספטמבר. חמש הקבוצות הטובות ממקבץ א יעלו למוקדמות האולימפיאדה בפארמה, איטליה לקראת סוף ספטמבר.


כלולים בנבחרת בת 24 השחקנים, הם בלייק גיילן שחקן AAA של הדוג'רס; קורי בייקר, שחקן AAA לשעבר; זאק פנפרייס, שחקן A לשעבר ושחקן ותיק בליגה עצמאית; מאט סורן וג'רמי וולף, שחקני A לשעבר; יונתן דימרטה, רוב פאלר ומיצ' גלסקר, שחקנים בליגה עצמאית; שחקני מכללות מליגה D1, שלמה ליפץ, אלון ליישמן, דין פלמן, ראיין ווילן, אריק ברודקוביץ, סימון רוזנבאום ודן רותם; שחקנים נוכחים בליגת מכללות, דני גרילו, טל אראל, אסף לוונגארט ושחקן הליגה היפנית, נועם קליסר.


אופיר כ"ץ, קליסר, אראל, לוונגארט, ליישמן, ליפץ ורותם החלו את הקריירה שלהם בבייסבול בליגה הישראלית וצברו ניסיון בינלאומי לחיזוק הקבוצה.


פיטר קורץ, נשיא האיגוד ומנהל נבחרת ישראל, אמר, "נבחרת זו מייצגת את המיטב של הבייסבול הישראלי, עם שחקנים בעלי ניסיון רב בבמה המקצועית ובמכללות. עם הזיכרון הטרי של הסיום במקום ה-6 בטורניר ה-WBC ב-2018, לאחר ההתגברות על חלק מנבחרות הטובות בעולם, הנבחרת בשיא המוטיבציה לייצג את ישראל בבמה הבינלאומית ולהגיע כל הדרך עד טוקיו 2020.


האיגוד הישראלי לבייסבול גם שולחת לראשונה נבחרת של עד גיל 18 להשתתף בליגת הקונפדרציה האירופית. הנבחרת תשחק בסנדיברג שוודיה החל מה-8 ליולי על מנת לזכות במקום באליפות לשכבת גיל זו בשנה הבאה. הנבחרת כוללת גרעין של שחקנים בוגרי האקדמיה הישראלית לבייסבול. 

{gallery}SNT 2019 Bulgaria{/gallery}

בואו נדבר!

Please type your full name.
Invalid email address.
Invalid Input
Invalid Input