נותרו רק שלושה חודשים עד שנבחרת ישראל תתחרה על מקום נחשק באולימפידת טוקיו 2020. אם היא תצליח, יהיה זה ענף הספוטר הקבוצתי היחיד מישראל שייכנס לאולימפידה אי פעם, אך הדרך עוד ארוכה. נשיא האגודה הישראלית לבייסבול, פיטר קורץ, שהוא גם המנהל הכללי של הנבחרת, מאוד עסוק בהכנות. הוא דיבר איתנו על המסע המופלא לקראת אולימפידת טוקיו 2020.

כיצד נבחרת ישראל מתפתחת לקראת הטורנירים בקיץ?
אני די בטוח שאם לא יהיו לנו עוד פציעות (לצערי מי שהיה אמור לשחק בנבחרת בבסיס ראשון עבר ניתוח בעקבות קרע גיד בברך) אין ספק שנוכל להוות אתגר קשה עבורם. בטורניר מקבץ ב' (באליפות אירופה) ביולי, שם ישתתפו אירלנד, יוון, סרביה ורוסיה, שלהם יש נבחרות מאוד חזקות, ככל הנראה הרמה תהיה גבוהה יותר מחצי ממקבץ א' בספטמבר. לא יהיה קל לנצח את המקבץ הזה, אבל גם השתפרנו בזכות העולים החדשים מארה"ב שמוסיפים עוד עומק לנבחרת ורמת משחק יותר גבוהה. זאת בנוסף לעובדה שהשחקנים הצברים הצעירים שלנו – ספורטאי צה"ל לשעבר – שבימים אלה משחקים במכללות בארה"ב וביפן, מאוד השתפרו. לכן, יש לנו נבחרת הרבה יותר חזקה ממה שהיא הייתה כאשר הגענו למקום השני לפני שנתיים במקבץ ב'.
אני מאוד מרוצה מסגל המגישים (פיצ'רים) שלנו ואני בטוח שיש לנו פיצ'רים מחליפים שמסוגלים להיכנס במקום הפיצ'רים הפותחים ולהיות עוד יותר עוקצניים. השחקנים מתרגשים ולמנהל הקבוצה, אריק הולץ, תהיה קבוצת שחקנים גדולה, חזקה ומחויבת שמהם יוכל לבחור. זה הטורניר הראשון שהייתי מעורב בו כשהייתה תחרות אמיתית להיכנס לקבוצה.

איך מתקדם גיוס הכספים?
לצערי זה לא מתקדם כפי שקוויתי. נשארו עוד שלושה חודשים עד הטורניר הראשון ועוד אין לנו את המימון לשלוח נבחרת שלמה. אני אסיר תודה על הנדיבות של התורמים עד כה, אך לצערי אנו עדיין צריכים לדאוג לעניין ולבקש סיוע. אני יודע שאם הנבחרת תנצח ותתקדם, יהיה יותר קל לקבל סיוע כלכלי, אך אם לא נוכל לשלוח נבחרת מנצחת בגלל חוסר מימון, איך נתקדם? אני מנסה לארגן כמה ערבי גיוס כספים בארה"ב, אבל אנחנו עדיין מגייסים כסף במקומות אחרים. מי שרוצה לתרום יכול לשלוח תרומה לאתר גיוס הכספים שלנו - https://www.jewcer.org/project/israelbaseballolympics/

איך העולים החדשים מארה"ב יתרמו לנבחרת?
כרגע הם בהחלט מעלים את רמת המשחק עם המקצועיות שלהם. הם מעלים את הרף וזה דורש גם מהשחקנים האחרים לשפר את רמת המשחק שלהם. אני חושב שזה גם נותן הזדמנויות לשיתופי פעולה עתידיים בין הקהילה היהודית בארה"ב והשחקנים שנולדו בארץ. שיתוף פעולה כזה יכול לאפשר לנחרת ישראל להתחרות ברמה בינלאומית. ישנם רק כ-15 מליון יהודים בעולם ואם רק נוכל להתחרות כמעצמת בייסבול ביחד, תוך ייצוג דגל ישראל, הפתגם הישן לפיו יהודים לא מצליחים בספורט יתמוגג.

מה אתה חושב על רמת הישראלים המקומיים בנבחרת ישראל?
הם השתפרו משמעותית. חשוב לזכור שכל השחקנים בנבחרת ישראל הם ישראלים! אך חלקם צברים, חלקם וותיקי אליפויות אירופה וחלקם עולים חדשים. רמת המשחק השתפרה בקצב מהיר והישראלים הצעירים שלנו, בראשותו של דין קרמר שמשחק עם הבלטימור אוריאולס היום, וגם טל אראל,ואסף לוונגרט שמשחקים בארה"ב, ונועם קליסר, שמשחק היום ביפן (כולם ספורטאי צה"ל לשעבר) השתפרו משמעותית. בליגות המקומיות בארץ יש לנו גם כן כמה שחקנים חדשים בקבוצה המורחבת, ורוב השחקנים הוותיקים שלנו, גם בישראל וגם בארה"ב, חזרו והביאו רמה גבוהה מתמיד.

איך אתה חושב שהבייסבול הישראלי ירוויח מהמאמצים לשלוח נבחרת לאולימפידה?
אין ספק שמשחקי האולימפיאדה הם השיא של צפיית ספורט בארץ. אם נבחרת ישראל תתחרה באולימפידה, כל המדינה תהיה מרותקת כשיצפו במשחקים וילמדו יותר על בייסבול, כמו שמכבי תל אביב העלתה את חשיפת הכדורסל לציבור הישראלי בשנות השבעים. המטרה שלי היא שיהיו 2500 שחקני בייסבול בישראל עד 2021. עם החשיפה העתידית של האולימפידה ואליפות העולם בבייסבול (World Baseball Classic), בנוסף לפתיחת מגרשים חדשים ברעננה ובבית שמש, הבייסבול הישראלי יהיה "על המפה" בארץ ובעולם.

אם היית חייב לבחור בין לצפות במשחק הניו יורק מטס או משחק נבחרת ישראל, מה היית בוחר? (קורץ הוא מעריץ נלהב של המטס)
אין תחרות. המטס משחקים 162 משחקים בשנה, אבל החלום שלי הוא לראות את נבחרת ישראל משחקת 30 משחקים בקיץ הזה ומעפילה לאוליפידה בטוקיו ב-2020!

בואו נדבר!

Please type your full name.
Invalid email address.
Invalid Input
Invalid Input