הקפיטל סיטי רדס (Capital City Reds) היא קבוצת קיץ לשחקני מכללות שנמצאת באוטווה, עיר הבירה של קנדה. הקבוצה מגייסת שחקנים מכל רחבי ארה"ב וקנדה וגם מחלקים אחרים בעולם כמו מרכז אמריקה. בפעם הראשונה, הקפיטל סיטי רדס גייס גם מישראל – דוד אבן עזרא.

דוד משרת כספורטאי בצה"ל, ומשחק מגיל-11. כתושב תל אביב, הוא שיחק בתל אביב קומרדס, וכן שיחק בנבחרות רבות ממשך השנים. כיום הוא שחקן בקבוצת ירושלים בליגת הבוגרים.

המאמן הראשי של הקפיטל סיטי רדס פנה לדוד אחרי שראה את הסרטון שלו ביוטיוב. "הוא יצר קשר ואמר לי שהוא התרשם" מספר דוד. "אחרי כמה שאלות והתייעצות עם הסגל בארץ ומאמן הנבחרת, החלטתי להצטרף לקבוצה."
הקבוצה משחקת בליגות קיץ הטובות ביותר בניו יורק - NYCBL ו- PGCBL בנוסף משחקת מול קבוצות מקומיות בקנדה.

עם מחויבות שלו לצה"ל ולנבחרת הבוגרים של האיגוד, דוד היה צריך למצוא דרך לשחק ברדס. "העונה של הרדס נמשכת חודשיים, בין סוף מאי לסוף יולי" הוא אומר. "כדי שאוכל להיות חלק מנבחרת הבוגרים הישראלית שמשתתפת באליפות אירופה בתחילת יולי, וגם בגלל מגבלות של הצבא, החלטתי להצטרף לכחצי מהעונה באישור מנהל הקבוצה. בעונה יש יותר כ-50 משחקים, כך שחצי עונה שלהם זה די הרבה משחקים. בזמן שאהיה שם אגור אצל משפחה מארחת מטעם הקבוצה."
כדי שיוכל לשחק בקבוצה בקנדה, דוד יקבל מהצבא חופשה מיוחדת בסיוע איגודה הישראלית לבייסבול.

Davidההזדמנות הזאת עשוויה לסייע לו בעתיד. דוד מסביר: "אני משתחרר בנובמבר הקרוב והתכנית שלי היא לשחק בקולג' בארה"ב אחרי הצבא, בדומה לספורטאי בייסבול האחרונים שהשתחררו. זו הזדמנות אדירה בשבילי ללמוד ממאמנים ושחקנים מנוסים ולשחק ברמה גבוהה מאוד מדי יום. אני מאמין שהנסיון המקצועי שאצבור עם הרדס יכין אותי בצורה הטובה ביותר כדי לעזור לנבחרת הבוגרת בדרכה לאולימפיאדה. בנוסף אקבל שם חשיפה למאמני מכללות ועזרה מהצוות למצוא מכללה בה אשחק אחרי הצבא. שחקנים רבים התקבלו לקבוצות קולג' עם מלגות דרך הרדס. הסגל המקצועי והמאמנים של האיגודה הישראלית לבייסבול ייעצו לי בנושא ועזרו לי להבין את גודל ההזדמנות."

בפוסט בפייסבוק, נציגי הקפיטל סיטי רדס כתבו על דוד, "בגיל מאוד צעיר יש לו כבר נסיון בינלאומי כשחקן בנבחרת ישראל. לדוד יש כישורים מרשימים."

"דוד הוא דוגמה מצוינת לספורטאי בייסבול מוצלח," מציין פיטר קורץ, נשיא האגודה הישראלית לבייסבול. "הוא תמיד היה שחקן עם מחויבות גבוהה שהשקיע בפיתוח המיומנויות שלו. בנוסף, הוא תמיד תורם לאגודה כשחקן וכמאמן. אני בטוח בכך שהוא יעשיר את קבוצת הקפיטל סיטי רדס ויהיה נציג מצוין של הבייסבול הישראלי בחו"ל."

בואו נדבר!

Please type your full name.
Invalid email address.
Invalid Input
Invalid Input