אסף לואנגרט, 19, הוא ספורטאי מצטיין בצה"ל ובוגר הבייסבול הישראלי. בחודש מאי הוא נסע לפראג למשחק במועדון טמפו טייטנס כתוצאה משיתוף פעולה בין הבייסבול הישראלי לבין הבייסבול הצ'כי. הוא סיפר לנו על החוויה שלו.

מה הרקע לנסיעה שלך לצ'כיה?
שמעתי על הנסיעה של טל (אראל) בשנה שעברה שבה הוא טס לשחק לטמפו טייטנס (מועדון בייסבול בפראג) במשך חודשיים. שאלתי את טל איך היה והאם זה עזר לו, והוא ענה שכן והמליץ לי לטוס גם. אז דיברתי עם ריצ׳רד קניה, מאמן בטמפו ומאמן נבחרת ישראל של הבודגרים, וקבעתי איתו תאריכים שמתאימים וסגרנו.

מה אתה עושה בצ'כיה?
אני הצטרפתי לטמפו טייטנס, קבוצה שמשחקת באקסטראליגה הצכית (הליגה הכי גבוהה בצ׳כיה שמורכבת מ-10 קבוצות שמפוזרות בכל המדינה. כל קבוצה נפגשת אחת עם השנייה חמש פעמים ו-4 הנבחרות הכי טובות עולות לפלייאוף ומתחרות על האליפות וה-4 הכי גרועות משחקות בפלייאוף תחתון והקבוצה המפסידה יורדת ליגה.) בנוסף אני משחק ב-2 הקבוצות האחרות של המועדון. המשחקים של הקבוצה באקסטראליגה הם בסופי שבוע ו-2 הקבוצות האחרות משחקות במשך השבוע. בנוסף, יש 3 אימונים בשבוע.
אני גר במגרש בחדר שיש להם לשחקני חוץ שהם מביאים. בנוסף יש עוד חדר שבו גר שחקן אמריקאי שהם הביאו השנה, מה שמאפשר לי להתאמן כל יום בחבטות ועל המגרש.

מה היתרונות של מהחוויה הזאת?
אני מקבל אימונים ברמה גבוהה מאוד. אני משחק במשחקים בליגה עם רמה גבוהה. ראיתי שחקנים עם עבר מקצועי ושיחקתי מולם, חבטתי נגדם וכל זה משפר אותי מיום ליום.

איך מקבלים אותך בצ'כיה?
מקבלים אותי ממש טוב. השחקנים מאוד נחמדים. ישר הכניסו אותי לעניינים הסבירו לי את השגרה והם מזמינים אותי להתאמן איתם כשהם מתאמנים מעבר לשעות האימונים.

מה התכניות שלך אחרי שתחזור?
אני מתכוון להתחיל להתכונן לטורניר של הבוגרים, אליפות אירופה דרג ב בבלגראד ביולי. בנוסף אני מאמן את נבחרת ה-U12 שטסה לאיטליה ביולי, ואנחנו מתחילים את המחנה אימונים שלנו בקרוב.

איך הנסיעה הזאת משתלב עם הצבא?
בתור ספורטאי מצטיין אני מקבל 90 יום "מיוחדת" בשנה, כלומר, יש לי את האפשרות במשך 90 יום בשנה לצאת לפעילויות שקשורות לבייסבול. אני יכול להיות בארץ במחנה אימונים או לטוס לטורנירים עם הנבחרות.

אפה אתה רואה את עצמך בעוד 5 שנים?
בעוד חמש שנים אני מקווה להיות בסוף הזמן בקולג בארה"ב, אחרי שהייתי שם 4 שנים ולהיכנס לדראפט של הMLB.

בואו נדבר!

Please type your full name.
Invalid email address.
Invalid Input
Invalid Input