נעם קליסר
נעם קליסר (צילום - וולטר קלר)

נעם קליסר, שחקן נבחרת הבייסבול הישראלי וספורטאי עילוי בצה"ל בן-19 בינימינה, נבחר לשחק באקדמיית הבייסבול ברגנסבורג שבגרמניה, ולשחק בליגת הבייסבול הגרמנית. הוא מספר לנו על התהליך והחוויות שלו.

איך התקבלת לשחק בגרמניה?
השתתפתי כמה פעמים בטורניר ובמחנה האימונים של ה MLB-באירופה ולכן המאמנים ברגנסבורג הכירו אותי היטב והזמינו אותי לאקדמיה לבייסבול ברגנסבורג ולשחק בליגה הגרמנית. בפברואר השנה, נסעתי לרגנסבורג בגרמניה כשהמטרה שעמדה לנגד עיניי הייתה להתאמן באינטנסיביות ולשחק בליגה הגרמנית ובהמשך לשחק בקולג' בארה"ב או ביפן.
מה היו ציפיות שלך?
את האקדמיה והמאמנים ברגנסבורג הכרתי היטב מהעבר כשהשתתפתי שם במחנות אימונים של ה-MLB לכן הייתי די בטוח שאני מגיע למקום הנכון עם מאמנים הטובים באירופה כדי להתחזק פיזית ולשפר את יכולות הבייסבול שלי. לכן, לא היו לי חששות לגבי הגעתי לשם מבחינה מיקצועית וחברתית כי הכרתי את המאמנים והשחקנים שקיבלו אותי יפה והתחברנו מהר מאוד.
תאר את סדר היום שלך
אני מתאמן בין 3-4 פעמים ביום, 5 ימים בשבוע. יום האימונים שלי בנוי מאימון חבטות בבוקר, ב-12:00, אימון בחדר הכושר, ב-16:00, אימון עם האקדמיה לבייסבול ובשעה 18:00 בערב, אימון עם הקבוצת הבוגרים.
בסופ"ש אנחנו משחקים ברגנסבורג או נוסעים לשחק ברחבי גרמניה ובמדינות אחרות באירופה.
כל יום שאני מתאמן בחדר כושר או באימון או במשחק בייסבול אני דוחף את עצמי יותר ממה שעשיתי אתמול, אם זה בחדר כושר אז להרים יותר משקולות, ואם זה על המגרש אני מנסה להיות השחקן הכי טוב על המגרש באותו יום ולהיות שחקן יותר טוב ממה שהייתי אתמול. אני מרגיש שכל יום אני מתחזק ומשתפר פיזית מנטלית ובטכניקת המשחק שלי ואינני מבזבז רגע. כל יום שעובר אני מרגיש את השיפור גם בכושר וגם במשחק הבייסבול.
NoamC Germany atbat smאיך זה משתלב עם הצבא?
לאחר שהזמינו אותי לשחק ברגנסבורג, נשיא התאחדות הבייסבול בישראל, פיטר קורץ והמנהל ירון אראל הזמינו אותי לשיחה אישית בנוגע לנסיעה שלי לגרמניה. לאחר מכן פעלו במרץ להשיג לי מעמד של ספורטאי עילוי בצה"ל כדי שאוכל לנסוע לשחק בליגה הגרמנית. בהזדמנות זו אני רוצה להודות להם מכל הלב על האיכפתיות והתמיכה שלהם בי ובבייסבול בישראל.
לאחר כמה חודשיים קיבלתי תשובה שקיבלתי בצבא מעמד של ספורטאי עילוי ושאני אכול לטוס לשחק בגרמניה.
מה אחר כך?
אני כל הזמן ממוקד במטרות שלי בבייסבול כשהמטרה העיקרית והחשובה ביותר היא להיות שחקן מקצועי בארה"ב או ביפן.
למה יפן?
מגיל 3 עד 9 אני גרתי עם משפחתי ביפן. שם התחלתי לשחק בייסבול. כשהוחלט לחזור לישראל התנגדתי נמרצות כי חשבתי שאין בישראל בייסבול. לאחר בירור באינטרנט הורי, הודיעו לי בשמחה שיש איגוד וקבוצות בייסבול בישראל.

לסיום, ברצוני שוב להודות לראשי הבייסבול והמאמנים שלי בישראל וגם כמובן למאמנים שלי בגרמניה וחברי לקבוצה ברגנסבורג.

  (צילום - סטפן מולר)

בואו נדבר!

Please type your full name.
Invalid email address.
Invalid Input
Invalid Input