Team Israel
נבחרת ישראל שרים התקווה

כאשר סיימה ראשונה בבית מספר 1 באליפות העולם . לבייסבול בסיאול ישראל ניצחה את המארחת קוריאה, את טאיוואן ואת הולנד והםכה לנבחרת הראשונה שעלתה לסיבוב רבע הגמר ללא הפסד.
בסיבוב הבא שלב רבע הגמר הקבוצה תשחק בטוקיו הקבוצה היא ללא ספק הקבוצה היהודית הטובה ביותר בהיסטוריה.
עקבות חוקי טורניר אליפות העולם אשר מאפשר לכל מי שזכאי לאזרחות במדינה לייצג ולשחק עבורה.כל הקבוצות מביאות שחקנים אשר לא בהכרח גרים במדינה אולם זכאים לאזרחות שלה.

אם מסתכלים על כת הקבוצות ממדינות אחרות כגון הולנד איטליה או ישראל לדוגמא, הם כמו קיבוץ גלויות אומר פיטר קורץ נשיא אגודה הישראלית לבייס-בול ומנהל הנבחרת .
החוק אולי ישמע מוזר לחלק מהאנשים אולם ההגיון שלו ברור.
המייגור ליג בייסבול החלו את הטורניר במטרה להפיץ את הבייסבול בכל העולם ולכן יצרו את טורניר אליפות העולם. הטורניר אמור לעודד את הספורט במדינות שבהן הבייסבול פחות פופולרי.
במקרה שלנו אומר פיטר קורץ נשיא האגודה הישראלית לבייס-בול, "לכל מי שיש לפחות סבא או סבתא אחת יהודים,יכול לשחק בקבוצה שלנו. מבחינתינו, מנקודת המבט הספורטיבית הצלחנו להעמיד קבוצה מאוד אטרקטיבית אבל מה שעשינו היה בעל משמעות גדולה בהרבה מאשר מן ההיבט הספורטיבי, אנחנו הצתנו להבה ציונית בקבוצה של 28 שחקנים מקצוענים שהלב שלהם עכשיו בישראל." 
היהודים האמריקאים שמייצגים את ישראל מייצגים למעשה את כל היהודים מכל העולם, וזה משהוא מאוד מיוחד. אמר נייט פריימן שחקן הבסיס הראשון במסיבת העיתונאים שלאחר הנצחון על הולנד, "אנחנו מקווים שזה יצליח לדחוף את ענף הבייסבול בישראל ושיום אחד יהיו ישראלים אשר ישחקו בקבוצה."
עשרה שחקנים מהקבוצה טסו לישראל בחודש ינואר ונפגשו עם שחקני בייסבול צעירים וטיילו בכל רחבי המדינה כדי ללמוד על המורשת שלהם ועל ההיסטוריה. הם הפכו באופן מיידי לשגרירים שת מדינת ישראל. באמצעות המדיה החברתית והראו את כל הדברים החיוביים שמדינת ישראל יכולה להציע.
ביום הראשון בתל אביב,קודי דקר צייץ "תל אביב אנחנו בבית". כאשר הגיע לירושלים הוא צייץ "מבחינתי ירושלים היא אחת מ-5 הנופים היפים ביותר ברשימה שלי. ירושלים היא יפיפיה." סם פולד סיכם את נסיעה לישראל: "מהים התיכון לים המלח הכותל המערבי וקיר הגרפיטי בתל אביב ממצדה לסבבה, איזה טיול זה היה."
ביום האחרון של הטיול ג'וש זייד צייץ, "אחד השבועות הטובים ביותר בחיים שלי. לא משנה מי אתה או מאיפה אתה ישראל היא מדינה מדהימה זאת חוויה שחייבים לעבור." 
"הם השאירו את הלב שלהם בישראל," אומר  קורץ. "הטיול עזר להגביר את המחוייבות שלהם ללבוש את הסמל של מדינת ישראל על החזה שלהם בטורנירהבינלאומי. הם לובשים את המדים שת ישראל בגאווה גדולה והם מורידים את כובע הבייסבול שלהם לפני שירת התקווה וחושפים כיפות הבייסבול הישראלי כדי להראות את החקשר העמוק והזהות שלם לישראל ולעם היהודי."
הקבוצה הזאת והטורניר העמיק את שיתוף הפעולה והקשר בין הקהילה היהודית האמריקאית ומדינת ישראל באמצעות השחקנים הללושעצרו את הקריירה שלהם עזבו את המשפחות שלהם וטסו חצי כדור הארץ כדי לייצג את מדינת ישראל ברמה הבינלאומית. הם שיחקו מול מעצמות עולמיות של בייסבול ויצאו מנצחים וכך הם עוזרים לבנות את ענף הבייסבול בישראל. 
הרגש הזה וגאווה היא ללא ספק חלק של כל אחד מהשחקנים. למרביתם לשחק בנבחרת ישראל זה חלק מהכרונולגיה של ההיסטוריה היהודית. "לפני 2 דורות הרגו אותנו ובחרו בנו רק בגלל שאנחנו יהודים," אומר התופס של הנבחרת ריאן לבארנווי במסיבת העיתונאים שלאחר הנצחון על טאייואן. "אבל שני דורות מאוחר יותר השבילינו לעמוד פה ולייצג את מדינת ידראל עם מגן דוד באיטצדיון זה בעל משמעות עצומה להרבה אנשים בכל העולם. אנחנו פה אנחנו מתחרים בתחרות ספורט ברמה הגבוהה ביותר בעולם ואנחנו זכאים להיות פה."
קורץ שעבד ללא לאות להרכיב את הקבוצה הנוכחית כדי שתוכל להתקדם רחוק ככל שתוכל בתחרות וזה רק השלב הראשון. בעקבות הקשר ושיתוף הפעולה עם השחקנים היהודיים המדהימים הללו אנחנו בדרך להפוך את נבחרת הבייסבול שלנו לאחת הקבוצות הטובות בהיסטוריה היהוגת ולגאווה גדולה של כל חובבי הספורט היהודים ברחבי העולם.

 

בואו נדבר!

Please type your full name.
Invalid email address.
Invalid Input
Invalid Input