טל אראל במוקדמות אליפות העולם

טל אראל, בן 20, נבחר לתופס המחליף של נבחרת ישראל באליפות העולם, לאחר שביצע תפקיד דומה במוקדמות אליפות העולם בברוקלין בספטמבר 2016. טל שנולד בגבעתיים, גדל במגרשי הבייסבול בספורטק בתל אביב והפך להיות הטאלנט המוביל בבייסבול הישראלי. טל מדבר איתנו על החוויה שלו.

ספר לנו על החוייה של להיות התופס הממחליף במוקדמות אליפות העולם בשנה שעברה

אני הייתי בר מזל וזכיתי לפגוש את מיטב שחקני ומאמני הבייסבול כאשר הייתי התופס המחליף בברוקלין בשנה שעברה. עם כל השחקנים והמאמנים שהייתי איתם בקשר, עזרו לי מאוד ועודדו אותי ככל יכולתם. אני זכיתי לתפוס לשחקני ליגה מקצוענים כמו גייסון מרקי וגוש זייד. זה נתן לי מבט אחר על תפקיד התופס והנסיון עזר ויעזור לי עוד שנים רבות

מהן היו נקודות השיא שלך בטורניר מוקדמות אליפות העולם?

נקודת השיא היתה להיות חלק מקבוצת הבייסבול היהודית הטובה ביותר בהיסטוריה. באופן מיידי נוצר קשר מיוחד בין כל השחקנים והמאמנים ואנחנו הפכנו למשפחה אחת גדולה. למרות שכולנו הגענו ממקומות שונים, קבוצות שונות, רקעים שונים, ברגע שכולם נפגשו, היה דבר אחד חשבו, שכולנו יהודים וכולנו מייצגים את מדינת ישראל בגאווה על מגרש הבייסבול.

איך קיבלו אותך השחקנים האחרים?

אני הייתי השחקן הצעיר מכולם באופן מובהק, והכי פחות מנוסה, אבל לא המאמנים ולא השחקנים נתנו לי להגיש שיש הבדל בינם לביני, שחקן ישראלי בן 20 לעומת שחקן ליגה מקצוענית ששיחק בה 15 שנים. הם חיבקו אותי , קיבלו אותי וניסו ללמד אותי ולעזור לי ככל יכולתי.

איך הרגשת כשעבדת עם פיצרים וקאצרים ששיחקו במייגורס ליג?

אני השתדלתי ללמוד האפשר, הן פיזית והן מנטלית. לכל שחקן יש דרך אחרת לעשות את הדברים. אני למדתי מכל אחד, ולקחתי איתי טיפים ורעיונות שונים ואימצתי אותם כדי לשפר את משחקי בתור קאצ'ר (תופס).

בשנה שעברה שיחקת בליגה הצכית בטמפו פראג. האם הנסיון שלך שם עזר לך בתפקיד התופס המחליף במוקדמות אליפות העולם?

כאשר שיחקתי בקבוצת טמפו בפראג בליגה הצכית הראשונה, זה בהחלט תרם לי רבות. אני למדתי הרבה והשתתפתי באימונים ברבה גבוהה מאוד. חלק מהדברים הללו מאוד עזרו לי מאוד ויישמתי אותם בטורניר מוקדמות אליפות העולם

מה אתה עושה כדי להתכונן לטורניר אלפיות העולם בחודש הבא?

כעיקרון לא שינתי באופן מיוחד את מכונת האמונים שלי לקראת הטורניר. העבודה שאני משקיע מטרתה לקדם אותי ככל האפשר ולהכין אותי לכל מצב. אני הולך לחדר כושר ועובד שם בכל יום ואני מתשדל לשפר את רמת המשחק שלי באימונים מדי יום.

מה אתה מצפה הכי הרבה בטורניר בקוריאה?

לזכות בראשות הבית.

איפה אתה רואה את עצמך בעוד 5 שנים?

אני מתכוון לסיים קולג' בארה"ב ואז לחתום בקבוצת ליגה מקצוענית. באותו הזמן אני רוצה להמשיך לעזור לאיגוד הביסיבול הישראלי ככל שאוכל. איגוד הבייסבול הישראלי היה חלק מהחיים שלי ב 12 השנים האחרונים, והוא מעורב בכל שלב של חיי מאז שהייתי שחקן בליגות הילדים , בהמשך ייצגתי את ישראל בטורנירים בחול בנבחרות ישראל השונות, אחר כך שחקן באקדמית הבייסבול הישראלית, וכיום מאמן נבחרת ישראל לנוער ושחקן נבחרת ישראל הבוגרת. אני תמיד אשאר קשור לבייסבול הישראלי.

בואו נדבר!

Please type your full name.
Invalid email address.
Invalid Input
Invalid Input