ג'סטין פידין
ג'סטין פידין

מיד לאחר שעשה עלייה, ג'סטין פידין קיבל על עצמו את תקפיד המנהל התפעולי של האגודה הישראלית לבייס-בול בספטמבר 2016, 3 חודשים לאחר שהחל בתפקידו, אנו תפסנו אותו לשיחה קצרה.

מה הרקע שלך?

אני נולדתי בקולומביה מרילנד, בין בוליטמור לוושינגטון די.סי. בגיל 5 התחלתי לשחק טי-בול ושיחקתי לאורך כל החיים כולל בקולג' שאז שיחקתי במועדון באוניברסיטת טאוסון. אני שיחקתי בליטל ליג, בנבחרות שנסעו לאיזורים אחרים לטורנירים ובתיכון ריבר היל במירלנד. סיימתי תואר בתקשורת בשנת 2011 באוניברסיטת טאוסון. מאז עבדתי בשיווק, מכירות ופיתוח עסקים.

איך החלטת להפוך את ישראל לבית שלך ?

אני הגעתי לישראל במסגרת תגלית במאי 2015 והתאהבתי באנשים בישראל ובמדינה. מאוד נגע לליבי כאשר הייתי בביקור בית ספר של ילדי פליטים בדרום תל אביב. זה גרם לי לרצון לעבוד עם ילדים בסיכון ולשלב ספורט עם העבודה הזאת. מיד לאחר מכן הצטרפתי לתוכנית "מסע" בהרדוף ושם לימדתי אנגלית בכפר ערבי במשך 5 חודשים.

איך הצטרפת לבייסבול בישראל ?
במפגש מנהיגים בירשולים בנובמבר 2015, שמעתי לראשונה על תוכנית החניכה של האגודה הישראלית לבייס-בול בתל אביב. אני יצרתי קשר עם נייט פיש, ומאז הכל היסטוריה. מאז אני אוהב כל רגע שאני בתוכנית, וזאת על אף האתגרים של הבייסבול בישראל.

מה היו נקודות השיא שלך עד היום ?

העבודה המשמעותית ביותר שעשיתי במהלך ההתמחות שלי במסגרת "מסע" היתה העבודה כמתנדב בבית ספר רוגוזין, 3 ימים בשבוע. שם עבדתי עם ילד מניגריה שהיו לו בעיות קשות עקב טראומה שעבר במצרים. אני נפעם ומתרגש לעבוד בארגון שרואה את החשיבות והאפשרויות של קירוב הספורט לילדי ישראל. התוכנית האהובה עלי היא "בייסבול לכולם" (שמקרבת בין ילדים יהודים לילדים ערבים באמצעות משחק הבייסבול), ותוכנית הבייסבול בבית ספר רוגוזין בדרום תל אביב, שם עשה וממשיך לעשות המאמן אופיר קץ עבודה נהדרת.

מה החזון שלך לגבי הבייסבול בישראל ?

החזון שלי הוא בלתי נגמר. נייט (פיש) עשה עבודה נהדרת ויצר סטנדרטים גבוהים לכל המאמנים שלנו ובכל תוכניות הבייסבול בישראל.
הצוות שלנו כיום כולל את אופיר קץ, מנהל פיתוח העסקים, ואת ג'וש שארף מנהל אקדמיית הבייסבול הישראלי ותוכנית נבחרות ישראל, וביחד אנו ממשיכים את דרכו של נייט. גם לחברי מועצת המנהלים שלנו יש רעיונות מצויינים וזה מגביר אצלי את המוטיבציה היומיומית שלי.

מהם האתגרים הגדולים ביותר ואיך אתה מתכוון להתגבר עליהם ?

אני מצאתי צדדים שליליים בגישת האיגוד לומר "כן" לכל דבר, ולכן רעיונות טובים נופלים לעיתים ותוכניות נסגרות במהירות. זה לא מונע מאיתנו להמשיך לרוץ קדימה ולנות בכל הכח לפתח את הבייסבול בישראל. אני אוהב את משפחת הבייסבול בישראל. האנשים המעורבים נמצאים כבר זמן רב וזה הופך אותם למדהימים. אני שמח להיות חלק מהמשפחה ומצפה לעזור להם לגדול בן בישראל והן מחוצה לה. אנו מאחלים לג'סטין פידין הצלחה רבה בתפקידו החדש. ניתן לפנות אליו ב-  

בואו נדבר!

Please type your full name.
Invalid email address.
Invalid Input
Invalid Input