Alon Leichman
Alon Leichman pitching for Team Israel

מאז גיל 4 אלון ליישמן הוא חלק מהבייסבול בישראל, כעת בגיל 27 הוא גוייס לקבוצת הדודג'רס כמאמן.

בחודש ספטמבר האחרון אפשר היה למצוא את אלון מאמן את הזורקים של נבחרת ישראל בברקולין ניו יורק, כאשר בין היתר היו הזורקים המקצוענים לשעבר גייסון מרקיז וקרייג ברסלוו. המצאותו ליד שחקנים כאילו הוא העדות לעבודתו הקשה, נחישות והמסע הארוך אותו עבר מאז ימיו הראשונים בביסבול בקיבוץ גזר.

אלון היה קיבוצניק בן 4 בקיבוץ גזר במרכז ישראל כאשר לקח כפפת בייסבול והצטרף לראשונה לקבוצה, כאשר הוא רץ ישר מגן הילדים למגרש הבייסבול.

"כמי שגדל בקיבוץ גזר, לא היתה לי ממש ברירה אחרת חוץ מאשר להשאב לבייסבול שכן כל מי שגר שם שיחק בייסבול" נזכר אלון בימיו הראשון של הבייסבול.

AlonandDavidאביו של אלון, דיויד (בתמונה משמאל), עולה מארה"ב, היה אחד מהמייסדים של הבייסבול בגזר, והיה זה אך טבעי שאלון יהיה מעורב גם כן. "אחי הגדול שיחק והיה די טוב, ואני רציתי להיות טוב לפחות כמוהו".

התפתחותו המקצועית של אלון החלה בשנים הראשונות של הבייסבול בישראל. "היו לי התנסויות נהדרות כאשר הייתי ילד קטן וטסתי לטורנירים בחו"ל עם נבחרת ישראל והחברים הכי טובים שלי, כפי שהמשכתי לשחק ולטוס עם הנבחרת גם כשגדלתי, והייתי עם 2 מהמנטורים הגדולים ביותר של המשחק : שלמה ליפץ שאימן אותי כאשר הייתי בן 10 ודן רותם שעבד איתי במהלך השירות הצבאי שלי.

החיידק של לשחק בייסבול בארה"ב תוכנן הרבה שנים. "אני זוכר שהלכתי למחנה בייסבול בארה"ב בגיל 6 וידעתי ששם אני רוצה להיות כשאגדל.

כשהוא נבחר לשחק באקדמיית הבייסבול האירופית של המייגור ליג באיטליה בשנת 2008 הבין אלון שאכן יש אפשרות שהוא ישחק בארה"ב. בעזרת המאמן פאט דויל, שהמליץ על אלון למאמן סייפרוס קולג' בקליפורניה, כשנה לפני שהשתחרר מהצבא, אלון התאמן במשך שבוע עם הקבוצה. בסוף השבוע הוא הוזמן לחזור לקבוצה ושבועיים לאחר שהשתחרר מהצבא הוא טס לקליפורניה להגשים את החלום שלו.

הקולג' היה חוויה חיובית עבור אלון עד אשר הוא נפצע והיה חייב ניתוח במפרק. זה לא מנע ממנו להמשיך להגשים את חלום ילדותו. "אני עבדתי קשה כדי לחזור לכושר הגופני שהייתי לפני הפציעה. הצלחתי לעשות זאת וזכיתי בחוויה מדהימה של נצחון הקבוצה שלי באלפיות המכללות של קליפורניה
לאחר מכן הוא עבר לקולג בסן דיאגו (שבו שיחק גם הפיצר שלמה ליפץ).

בסייפרס אלון היה הזורק המסיים של המשחק ובסן דיאגו הוא היה הפיצר הפותח. "שניהם היו שונים אבל גם נפלאים" אומר אלון. "היד שלי לא החלימה לגמרי והייתי חייב לעבור ניתוח שני במרפק, אבל הצלחתי להוציא את הטוב ביותר שיכולתי בכל יום נתון.

לאחר שאלון סיים קולג' הוא ניהל מו"מ עם מספר קבוצות עצמאיות כמו גם קבוצות באוסטרליה, אבל הוא החליט שתהיה לו הזדמנות טובה יותר לקבל הצעה כמאמן זורקים (פיצרים) עבור ארגון הרד סוקס בליגת קייפ קוד.לאחר מכן הוא הוזמן על ידי הדודג'רס להיות מאמן פיצרים בליגה אשר מתמקדת בפיתוח שחקנים. בתפקיד זה הוא עבד ביחד עם צוות המאמנים של הדודג'רס עם שחקני העתיד של הארגון. אלון מקווה שהתנסות זאת תיתן לו משרה קבועה לעונה הבאה.

ביחד עם ההתרגשות וקידום הקשרים בבייסבול בארה"ב, לאלון יש עדיין קשר חזק מאוד הביתה. "הבייסבול הישראל זורם לי בורידים" טוען אלון "אני עכשיו בארה"ב רק בזכות האגודה הישראלית לבייס-בול שנתנו לי את הפלטפורמה לשחק". כשאלון חוזר לביקורים בישראל הוא מאמן נתי שהוא יכול, והוא משחק בנבחרת ישראל הבוגרת.

אלון היה גם חלק מנבחרת ישראל ששיחקה במוקדמות אלפיות העולם בארה"ב לפני 4 שנים בפלורידה ולפני כחודש בניו יורק. "בשני הטורנירים היתה לי חוייה מיוחדת" אומר אלון. " לפני 4 שנים זכיתי לשחק בקבוצה כאחד מהישראלים אשר נולדו בישראל ביחד עם שלמה ליפץ ודן רותם. הצלחתי לעשות חברויות חדשות אשר ממשיכות עד היום. בטורניר האחרון בתור מאמן זה היה קצת שונה אולם יחד עם זאת גרם לסיפוק רב שכן זכינו בטורניר והגשמנו את המשימות שלנו. קבוצת השחקנים הזאת היא מאוד מיוחדת"

במבט קדימה לעתיד, אלון מאמין שאם לא יהיה מעורב בקבוצה בליגה המקצוענית בארה"ב או באימון קבוצת קולג' , הוא יהיה בישראל ויעזור לפתח את המשחק בארץ.

במסר לשחקנים אחרים שמקווים להמשיך בצעדיו של אלון "דן רותם הציג בפני את דרך החשיבה שלו, תהליך לפני תוצאה. זה אומר שאתה צריך להיות ממוקד ולטפל בכל העניינים בתוך המגרש ומחוצה לו, להיות תלמיד של המשחק, לאמן שחקנים צעירים, ושאר הדברים יגיעו מעצמם".

בואו נדבר!

Please type your full name.
Invalid email address.
Invalid Input
Invalid Input