האגודה הישראלית לבייס-בול (אי"ל) והאיגוד הצ'כי לבייסבול (אצ"ל) חתמו על הסכם המכיר בשחקנים ישראלים כמחזיקי פספורט אירופאי, ומאפשר להם לשחק בליגות המקומיות בצ'כיה. ההסכם מאפשר לשחקנים צ'כים לשחק בליגות המקומיות בישראל.

אי"ל היא חברה באיגוד הבייסבול האירופאי ומשתתפת בטורנירים בינלאומיים ברחבי אירופה. ההסכם מעצים את הנוכחות של הבייסבול הישראלי באירופה ומאפשר לשחקנים ישראלים בכירים לשחק בליגות הצ'כיות. ישנם 6,780 שחקני בייסבול בצ'כיה. ישנן ארבע ליגות לשחקנים מעל גילאי 16, וכן קבוצות נוער הכוללות שחקנים מגילאי 3 ומעלה. אצ"ל הינו ארגון ללא מטרת רווח המפקח על פעילות הליגות בצ'כיה.

ההסכם הינו נדבך נוסף בקידום שיתוף הפעולה בין אי"ל לאצ"ל, הכולל השתתפות של קבוצות ישראליות בטורנירים בצ'כיה ושיתוף פעולה בין מאמנים. ריצ'ארד קניה, שהינו מאמן נבחרת ישראל, הגיע לישראל לראשונה כנציג של האיגוד האירופאי לבייסבול ב2008, ומאז היה מרכיב חיוני בפיתוח היחסים בתחום הבייסבול בין ישראל לצ'כיה.

"הדלת פתוחה עכשיו לשחקנים ישראלים, אשר הגיעו לשיא הקריירה המקומית שלהם, לקבל ניסיון בינלאומי חשוב בליגות הצ'כיות, כמו גם מאפשרות לשחקנים צ'כים לשחק בישראל" אמר נשיא אי"ל פיטר קורץ. "תמיד היה לנו שיתוף פעולה עם האיגוד האירופאי לבייסבול. עכשיו אנחנו מצפים להגברת שיתוף הפעולה בין המדינות ופיתוח בייסבול בהן".

"אנחנו מאוד מתרגשים לקראת הרחבת יחסינו עם אי"ל" אמר פיטר דיטריך, נשיא אצ"ל. "עם הסכם זה, לא רק ששחקנינו יזכו לשחק בליגות נוספות, אבל נוכל גם לקדם את שיתוף הפעולה בתוכניות הנוער, נבחרות, מאמנים ועוד".

כיום, שחקן נבחרת ישראל טל אראל (שלישי מימן בתמונה), אשר מחזיק באזרחות אירופאית, משחק בליגה בצ'כית עבור קבוצת טמפו טייטנס ולאחרונה שיחק במשחק האול סטארס של הליגה. אחרי חתימת ההסכם, כל שחקן ישראלי עם פספורט ישראלי בלבד יוכל לשחק בצ'כיה. 

 

בואו נדבר!

Please type your full name.
Invalid email address.
Invalid Input
Invalid Input