טל  אראל, חבר בנבחרת ישראל, מאמן נבחרות לאומיות וספורטאי מצטיין בצה"ל, משחק בליגה הראשונה בצ'כיה בימים אלה ומייצג את הבייסבול הישראלי בכבוד רב. הוא מספר לנו על החוויות שלו.

תגיד לנו בדיוק מה אתה עושה בפראג עכשיו?

אני משחק בקבוצה בליגה הראשונה בשם טמפו פראג. המאמן הראשי הוא ריצ'רד קניה מאמן נבחרת ישראל לבוגרים. בתור ספורטאי מצטיין בצהל יש לך ימי חופש למטרת אימונים ותחרויות ,אז את הימי חופש האלה אני משתמש בלהשתפר ולשחק פה בפראג.

למה החלטת לנסוע לפראג?

החלטתי לנסוע לפראג כי שיחקתי בעבר בקבוצות שונות פה בליגה, ככה שאני מכיר את הרמה, שחקנים והקבוצות פה. בנוסף שיחקתי בטורנירים פה של נבחרת ישראל ככה שאני מכיר את פראג היטב ואוכל להסתדר .

 איך מקבלים אותך בתור שחקן ישראלי?

האמת שמקבלים אותי כמו כל שחקן אחר . שיחקתי איתם בעבר אז ככה אני מכיר את כולם כבר. אבל בסופו של דבר כולנו מדברים את אותו שפה והיא בייסבול.

מה הישגת שם עד עכשיו?

להחשף לרמה גבוה של בייסבול, אימונים ברמה גבוה, הרבה חבטות, הרבה תרגילים שלא נחשפתי בעבר. אבל בייסבול הוא דבר שלא לוקח שבוע ולא שבועיים כדי להצטיין אלא הרבה הרבה יותר.

 מתי התחלת לשחק בייסבול?

התחלתי לשחק בגיל 6. המשפחה שלי עברה למיאמי לשליחות מהעבודה של אבא בבנק. חברה מהעבודה של אבא שלי לקחה אותי למשחק בייסבול הראשון שלי שם של האוניברסיטה של מיאמי ועף כדור אלי. פספסתי אותו  והתבאסתי. מאותו רגע החלטתי שאני רוצה לשחק ושפעם הבאה אני לא אפספס. אז הצטרפתי לקבוצה של החבר הכי טוב שלי שם ומאז הדרך ארוכה.

 מתי החלטת שזה הספורט עבורך?

לפני סיום השליחות של ההורים שלי בארה"ב , אמרתי לאבא שלי שאני לא רוצה לחזור לארץ כי אין בייסבול. אז הוא חיפש באינטרנט ומצא את האגודה הישראלית לבייס-בול. באותו שנה שיחקתי בנבחרת ישראל אבל, לא הייתי שחקן פותח אז מאז החלטתי שאני חייב להשתפר בשביל להצליח. 

 מה היה הרגעי שיא שלך כשחקן צעיר?

בתחרויות לסיים מקום שני בטורניר פוני באירופה, לנצח את נבחרת הולנד בחצי גמר טורניר באיטליה, ולנצח את ארה"ב במכביה. 

איפה אתה רואה את עצמך עוד 5 שנים?

קצ'ר במיאמי מארלינס.

איזה עצה יש לך לשחקנים צעירים שילכו בעקבותיך?

האויב הכי גדול שלך הוא עצמך. אין אף אחד בדרך שיעצור אותך מלהגשים את החלום שלך. אם לא תרדוף אחריו, הוא לא ירדוף אחריך.

Tal1

טל אראל משחק בפראג

Tal3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

בואו נדבר!

Please type your full name.
Invalid email address.
Invalid Input
Invalid Input