המפגש השלישי ואחרון של בייסבול לכולם התקיים ביום חמישי ושיש ה-3-4 בדצמבר בכפר הבפטיסטים בפתח תקווה. במפגש האחרון היו 25 תלמידי כיתות ז' ממודיעין ומרמלה, בנוסף לצוות של 10 אנשים.

המפגש ציין את הסוף של שנת הניסיון של התוכנית הייחודית הזאת שמפגיש בין ילדים יהודיים וערביים בישראל כדי ללמד אותם לשחק בייסבול ביחד. בייסבול לכולם התקיים בשותפות עם "פליי גלובאל", ארגון בינלאומי ללא מטרות רווח שמלמד בייסבול לשחקנים ומאמנים במדינות מתפתחות ובאזורי סכסוך.

בנוסף לשלושת המפגשים שהתקיימו במרץ, יוני ודצמבר, היו גם שני מפגשי משפחות – אחד בקיבוץ גזר ואחד ברמלה.

תוצאות התוכנית היו חיוביות ביותר. "המשתתפים התרגשו לחזור לכל מפגש," אומר נייט פיש, מאמן הראשי של נבחרות ישראל ואחד ממייסדי התוכנית. "המטרה שלנו הייתה להביא אותם לפגוש ילדים מתרבות אחרת רק באמצעות משחק בייסבול ביחד, וזה מה שעשו ומה שהם נהנו."

רוב המשתתפים  בחרו להמשיך לשחק בייסבול מחוץ למסגרת התוכנית. הילדים ממודיעין הצטרפו לליגות המקומיות שכבר קיימות שם, והשחקנים מרמלה מתחילים קבוצה שתתאמן ברמלה כל שבוע ותהיה חלק מהליגות הארציות.

"עם התוכנית הזאת, נקטנו את הצעד הראשון בדרך להרחיב את הבייסבול לכל אזורי ישראל, לחשוף את ילדים שאחרת לא היו באים במגע עם הספורט, וליצור אווירה מהנה בה הילדים האלה יכולים לפגוש חברים חדשים שבדרך כלל לא היה יוצא להם לבלות איתם," מסביר פיטר קורץ, נשיא האגודה הישראלית לבייס-בול. "זוהי תרומה צנועה אך אמיתית לדו-קיום בישראל."

התוכנית תמשיך ב-2016.

בואו נדבר!

Please type your full name.
Invalid email address.
Invalid Input
Invalid Input