איגוד הבייסבול האירופאי CEB הכריז כי האגודה הישראלית לבייס-בול זכה לארח את טורניר אליפות אירופה לגילאי 21 בשנת 2016 בישראל
הטורניר יתקיים בין ה1 ל-6 לאוגוסט בכפר הבפטיסטים בפתח תקוה.
נבחרות מדינות אירופה יוכלו להירשם לטורניר עד ל1 לינואר, שהינו טורניר פתוח וללא מוקדמות.
ישראל תיוצג בעיקר על ידי שחקני אקדמיית הבייסבול הישראלית (בתמונה) אשר מתאמנים ומשחקים ביחד כבר שנתיים. הקבוצה מאומנת על ידי נייט פיש המאמן הראשי של נבחרת ישראל, ודיויד שנקר, מאמן נבחרות ותיק.
זהו הטורניר הראשון האירופאי שניתן לישראל לארח מאז אלפיות אירופה בשנת 2011 וזהו סימן לכוחה של ישראל בבייסבול האירופאי.
בשנה שעברה החליטה CEB שלא לתת לישראל לארח את הטורניר עקב המצב הביטחוני והמלחמה בעזה.
השנה ישראל פעלה בשנית לקבל לארח טורניר ולבסוף הנחישות השתלמה.
"אנחנו מאוד מתרגשים ושמחים לארח את הטורניר בישראל" אמר פיטר קורץ, נשיא האגודה הישראלית לבייס-בול, וסגן נשיא איגוד הבייסבול האירופאי. "הנבחרות הטובות ביותר באירופה ישחקו בישראל, ולישראל תהיה נבחרת טובה מאוד. אני מקווה שכל אוהדי הבייסבול בישראל יגיעו למשחקים ושהבייסבול ימשיך לצמוח ולגדול בישראל כפי שהיה ב3 השנים האחרונות."
במבט רחוק יותר קדימה אומר קורץ, "אנחנו מקווים שב2017 אנחנו נוכל לארח עוד טורנירים בינלאומיים אירופאים במתקן הבייסבול החדש שיבנה בבית שמש עם העזרה של עירית בית שמש, פרוייקט הבייסבול של הקרן קיימת ומשפחת קופלנד".
עם ההודעה שישראל תארח את הטורניר, הפכה את 2016 לשנת בייסבול פעילה ביותר.
חודש לאחר שאליפות אירופה תתקיים בישראל, נבחרת ישראל הבוגרת, תשחק במוקדמות אליפות העולם לבייסבול (המונדיאל של הבייסבול) שיתקיים בברוקלין ניו יורק מספטמבר 22 עד ספטמבר 25, כדי להבטיח מקום בטורניר אליפות העולם לבייסבול WBC בשנת 2017.

CEB

 

 

 

 

 

 

בואו נדבר!

Please type your full name.
Invalid email address.
Invalid Input
Invalid Input